Täienduskoolituste õppekorralduse alused

1.    Täienduskoolituse toimumisest teavitamise tingimused ja kord

Täienduskoolituse toimumisest antakse aegsasti teada koolitusteatega, mis saadetakse sihtrühmale e-posti teel ja avaldatakse koolituste veebilehel  http://kajarikool.blogspot.com/p/koolitused.html

Koolitusteade sisaldab olulist infot koolituse sisu ja korralduse kohta, sh koolituse aega, kohta, mahtu, teemasid, koolitajate nimesid ja tutvustust , osalustasu suurust ning registreerumiseks vajalikke kontakte

Hiljemalt 5 päeva enne koolitust saadetakse kõigile registreerunuile e-posti teel meeldetuletusteade koolituse toimumise kohta.

Juhul kui tuleva täienduskoolituse korralduses tekib olulisi muudatusi (nt toimumise aja või koha muutus), teavitatakse sellest viivitamatult kõiki koolitusele registreerunuid ning avaldatakse vastav info koolituse veebilehel.

2. Õppija täienduskoolitusele vastuvõtu ja koolituselt väljaarvamise tingimused ja kord.

Enamuse täienduskoolituste puhul õppijatele vastuvõtutingimusi pole. Juhul, kui on nõutav varasem kogemus või eelneva koolituse läbimine, siis on see välja toodud koolituse kirjelduses.

Koolitusele võetakse vastu registreerumise alusel. Õppija registreerub koolitusele meili või telefoni teel, saades kahe päeva jooksul tagasiside, et soovija on vastavale koolitusele kirjas ja ka võimaliku lisainfo  korraldusliku poole osas.

Koolitusele registreerumise lõpptähtpäev avaldatakse koolituse veebilehel ja samuti sihtrühmale saadetavas koolitusteates. Üldjuhul lõpeb eelregistreerumine koolituspäeval, juhul kui laiali saadetaval koolitusteatel pole märgitud teisiti.

Juhul, kui koolituse kohad täituvad enne registreerumise lõpptähtaega, avaldatakse vastav info kursuse koduleheküljel. Reeglina pakutakse kiiresti välja korduskursuse toimumise aeg ja koht.

Õppijal on kuni koolituse alguseni võimalus koolitusest loobuda, teavitades sellest kas meilitsi või telefoni teel, või saata enda asemele keegi teine samast asutusest.

3. Täienduskoolituse eest õppetasu maksmise, sellest vabastamise ja selle tagastamise tingimused ja kord.

Täienduskoolitusele registreerumist käsitatakse kinnitusena, et registreeruja on koolitusel osalemise oma tööandjaga kooskõlastanud. Täienduskoolitusele registreeruja teatab registreerumisel, kes tasub arve (kas asutus/omavalitsus või eraisik). 

Täienduskoolituse eest tasu maksmine toimub arve alusel, mis väljastatakse üldjuhul koolituse toimumise päeval. Eelneval vastastikkusel kokkuleppel on arve saatmine võimalik ka enne koolituspäeva toimumist. Arve väljastatakse üldjuhul e-arvena või soovi korral e-posti teel PDF-arvena.

Koolituse arve tasumise tähtaeg on reeglina 10 päeva koolituse toimumise päevast alates, juhul kui maksja poolt kehtestatud sisereeglid ei sätesta teisiti. Eelneval vastastikusel kokkuleppel on võimalik arve tasumise tähtaega muuta.

Juhul, kui koolitusele registreerunu ei saa koolitusel osaleda ja teatab hiljemalt koolituspäeva alguseks oma mitteosalemisest,, arvet ei väljastata

Juhul kui arve tasub eraisik, saab ta tasutud koolituskulu maksustatavast tulust maha arvata.

4. Teised õppe korraldamiseks olulised tingimused.

Koolitustel toimub õppetöö enamasti eesti keeles, kuid mõned kursused ka inglise keeles ja ingliskeelsete koolitusmaterjalidega. Asjaajamine toimub eesti keeles.

Koolitustel peetakse arvestust õppija õppetööst osavõtu osas: iga õppija kirjutab end omakäeliselt osalejate registreerimislehele. Koolitustel hindamist ei toimu.  Väljastatakse koolituskeskuse tegevjuhi poolt allkirjastatud koolitustõend (reeglina paberkandjal. Koolitustõendi väljastamise eelduseks on osalemine auditoorses õppetöös.

Täienduskoolitusasutus säilitab kõik registreerimislehed ja peab arvestust kõigi väljastatud tõendite kohta. Vajaduse korral väljastab täienduskoolitusasutus tõendi duplikaadi.

Õppekorraldusega seotud täiendavad küsimused lahendatakse läbirääkimiste teel.



Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar